Fabergé. Historia i arcydzieła. T.1

0 Oceny


Autor: A. Szymański
Opole 2014
Wydawca: MetropolisArt
Wydanie pierwsze
Oprawa twarda lakierowana
Format: A4 (210x297 mm)
Objętość: 256 stron
Papier kredowy
ISBN 978-83-63247-00-7

Film prezentujący książkę
Zobacz krótki film prezentujący książkę "Faberge. Historia i arcydzieła".

99,00 zł
Brutto
Dostępność:
Kod książki: MA/K 14/7/978-83-63247-00-7/T1

"Fabergé. Historia i arcydzieła" to wyjątkowa książka o Piotrze Karolu Fabergé i album o jego sztuce. Jest to pierwsza dostępna w języku polskim książka o Fabergé.
To wspaniale ilustrowany album prezentujący największe arcydzieła wykonane przez Fabergé. Na kartach książki zostało przedstawionych 101 wyjątkowych dzieł sztuki złotniczej wykonanych przez największych mistrzów złotników pracujących dla pracowni Fabergé. Wśród nich znalazły się cesarskie prezenty wielkanocne zwane "jajkami Fabergé" oraz wiele wspaniałych dzieł ze srebra, platyny, złota, diamentów i klejnotów. "Fabergé. Historia i arcydzieła" to też z pasją przedstawiona historia pracowni złotniczej Fabergé i jej twórcy Piotra Karola Fabergé. To historia kariery i sukcesu największego złotnika wszechczasów.
Książka ma charakter naukowy. Zostały w niej przedstawione najnowsze badania, nieznane fakty i odkrycia. Autor albumu, dr Adam Szymański, to badacz złotnictwa rosyjskiego, historyk sztuki i nauczyciel akademicki.
"Fabergé. Historia i arcydzieła" to wspaniały przewodnik po sztuce Karola Fabergé. Książka, dzięki której możemy poznać bogaty dorobek, wspaniały kunszt, niepowtarzalność projektów i niezwykłość stylu tego złotnika.
To też książka, dzięki której możemy poznać sposoby rozpoznawania dzieł Fabergé, na przykład poprzez odczytywanie cech złotniczych lub rozpoznawanie stylu. W książce zostały pokazane i szczegółowo opisane cechy złotnicze znajdujące się na wybranych dziełach Fabergé. Dzięki temu książka to też instrukcja, z którą każdy może rozpoznać lub odkryć arcydzieło Fabergé. Obecnie szacuje się, że ponad 30 tysięcy dzieł Fabergé nadal pozostaje nieodkryte. Wśród nich znajdują się wspaniałe srebrne naczynia dekorowane emalią i klejnotami, diamentowa biżuteria, drogocenne papierośnice, kunsztowne zegary gabinetowe, niezwykłe, realistyczne, pełne życia figurki zwierząt i jubilerskie bukiety kwiatów. Wśród zaginionych i do dziś nie odnalezionych dzieł znajduje się również kilka "jajek Fabergé".

Film prezentujący książkę
Zobacz krótki film prezentujący książkę.

Wysokość: 31 cm
Szerokość: 21 cm
Głębokość: 1,8 cm
Waga: 1,2 kg
Papier: kredowy błyszczący, 115 g
Oprawa: twarda
Okładka: lakierowana
Format: A4
Ilość stron: 256
Numer wydania: pierwsze
Materiały naukowe: tak (najnowszy stan badań)
Ilustracje: tak
Przypisy: tak
Streszczenie/a: nie
Indeks rzeczy: nie

Oceń książkę
  • Stach

    Stach

    Nov 12, 2018 at  10:40 pm
    ?wietna ksiazka
Scroll