Recenzja książki FABERGE. HISTORIA I ARCYDZIEŁA

Recenzja książki FABERGE. HISTORIA I ARCYDZIEŁA

Wysłane przez:
To pierwsza w Polsce książka o najsłynniejszym złotniku w dziejach.

Książka "Faberge. Historia i arcydzieła" to piękny album i wartościowa praca naukowa. Książka ta zawiera dokładnie to co zapowiada jej tytuł. Czytelnik znajdzie w niej ciekawie napisaną historię wielkiego złotnika i jego pracowni złotniczej. Na stu stronach znalazła się krótka historia pochodzenia rodziny Faberge, droga do sławy Piotra Karola Faberge, lata wielkości i triumfu oraz dramatyczny koniec pracowni, który nastąpił w okresie rewolucji bolszewickiej.  

Historia pracowni Faberge została przedstawiona w nietypowy sposób. Nie jest to opowieść, w której opowiada historię pracowni ujmując ją w zamknięte wątki. W tej książce została ona przedstawiona w układzie chronologicznym. Losy pracowni splatają się tu z losami ludzi oraz wspomnianymi w tytule arcydziełami sztuki złotniczej. 

Układ wewnętrzny książki "Faberge. Historia i arcydzieła" został podzielony na dwie wyraźnie oddzielone od siebie części. Pierwsza to wykład o historii pracowni i jej twórcy, a druga to katalog tytułowych arcydzieł. W pierwszej znaleźć możemy sto stron pasjonującegow wykładu, a w drugiej sto niezwykłych arcydzieł. 

Warto również wspomnieć, że ta ksiązka to pierwsza część z zaplanowanych dwóch. W drugim tomie znajdziemy kontynuację w postaci opowieści o stylu pracowni Faberge i pracujących w pracowni mistrzach.

Scroll